Bebek ve Çocuk Bakım Ürünleri

Bebek Diş Jeli

Bebeklerin rutin diş bakımı ve diş eti bakımı için üretilmiştir. Konicare bebek diş jeli özellikle dişlerin gelişimini, diş eti gelişimini ve aynı zamanda mamalardan alınan asit ve yağların da dişe etkilerini azaltır.

 

DETAYLAR

Ürün AdıMarkaHacimKatalog Adı
Baby Teeth GelBaby Teeth Gel30 g457.0001

Bebek Gaz Giderici Damla

Özellikle yeni doğan bebekler için kullanılan Baby Joy gaz giderici, bilinen herhangi bir yan etki barındırmamasıyla da tercih ediliyor. 2 yıllık bir raf ömrüne sahip olan bu ürün, bebeklere direkt olarak ağızdan verilir. Bununla birlikte sıkılabilir şişe tasarımı sayesinde kullanımı oldukça kolay. Şişe hacmi 30 ml olarak tasarlandı ve bir karton içerisinde 48 şişe barındırır.

 

DETAYLAR

Ürün AdıMarkaHacimKatalog Kodu
Gaz GidericiBaby Joy30 mlT463.0001

Bebek Gaz Kremi

Gazların atılamaması sonucu ortaya çıkan ağrı ve acıların üstesinden gelebilmek amacıyla geliştirilen Stopcolic Cream, günlük kullanıma uygun kremler kategorisinde. Stopcolic Cream, 5 haftadan büyük bebeklere yönelik tavsiye edilir ve günde 2 ya da 3 kullanım önerilir.  Bebeğin abdominenlerine masaj yapılarak uygulanır ve rahatlama sağlar.  Ürünün raf ömrü 3 yıl.

 

DETAYLAR

Ürün AdıMarkaHacimKatalog Kodu
Baby Massage Cream Stopcolic Cream50 ml446.0001

Bebek Pişik Kremi

Bebek bakım ürünlerinden olan Babydiaper, bebeklerin cildinin ihtiyacı olduğu pH seviyesini sağlamak ve cilt sağlığını sürdürebilmek için geliştirildi. Bunun yanısıra ürünün etkisini artırabilmesi adına D-pantenol ve zeytin yağı gibi bileşenler de kullanılmıştır. pH seviyesi 5 ile 5.5 arasında ve tüm bebeklerin cilt tiplerine uygun bir şekilde geliştirildi.

Kullanımı ise kolay; banyo sonrası, temizlenme sonrası ya da kıyafet değişimi sonrası direkt olarak bebek isiliğinin üzerine uygulanır. Ağırlıklı olarak gece vakti kullanımı olur ve günde 1 ya da 2 kullanım yeterli bir seviye.  Bu güne kadar herhangi bir yan etki gözlenmedi. Herhangi alerjik tepki oluştuğu takdirde doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Bebek Pişik Kremi

DETAYLAR

Ürün AdıMarkaHacimKatalog Kodu
Baby Diaper Healing Cream Babydiaper82 ml414.0001

Bit Şampuanı

Parazitlerin yol açtığı ya da başka etkenlerden dolayı ortaya çıkan uyuz ve aşırı kaşıntıya yönelik geliştirilen Stoplice anti bit ve uyuz şampuanı, rahatlatıcı etkisinin yanısıra direkt olarak kaşıntı ya da uyuz yaralarının da iyileşmesinde yardımcı olur.  İçerisinde tamamiyle organik yağlar bulunuyor, özellikle çay ağaçlarının ana yağı olan Melaleuca Alternifolia, kaşıntı hissini yok etmekte önemli rol oynar. Hem güçlü hem de ani etkisi sebebiyle uyuz ve kaşıntılara tam çözüm sağlar.

 

DETAYLAR

Ürün AdıMarka HacimKatalog Kodu
Bit ŞampuanıStoplice250 ml412.0001

Bit Spreyi

Stopice sprey,tüm saç modelleri için uygundur. Herhangi bir yıkama işlemi gerektirmeksizin direkt olarak saça uygulanabilir. Spreyin 10-15 dakika kadar saçta kalmasının ardından Stoplice şampuanla yıkayın ve durulanır.

DETAYLAR

Ürün AdıMarkaHacimKatalog Kodu
Ürün AdıStoplice50 ml413.0001

Çocuk Burun Damla ve Spreyleri

Sinus B Burun Damla ve Spreyi

Sinus B damla ve sprey sadece bebeklerde uygulanır. Sinüs problemleri, burun kuruluğu, toz ve polen gibi alerjik reaksiyonlar karşısında etkilidir.

Raf ömrü 3 yıl.

Kullanım: Günün herhangi bir saatinde uygulanabilir. Eğer gece saatlerinde uygulanacaksa uyku saatinden 1 ya da 2 saat önce kullanılması tavsiye edilir. Gün içerisinde ise bebeğin ebeveynlerinin evden çıkmadan 2 ya da 3 saat önce kullanılması önerilir.

Sinus C Burun Damla ve Spreyi

Sinus C damla ve spreyi, çocuk yaş dönemi için uygundur.  Sinüs problemleri, burun kuruluğu, toz ve polen gibi alerjik reaksiyonlar karşısında burunu korur ve kızarıklığını giderebilir.

Kullanım Günün herhangi bir saatinde uygulanabilir. Eğer gece saatlerinde uygulanacaksa uyku saatinden 1 ya da 2 saat önce kullanılması tavsiye edilir. Gün içerisinde ise bebeğin ebeveynlerinin evden çıkmadan 2 ya da 3 saat önce kullanılması önerilir.

DETAYLAR

Ürün AdıMarkaHacimKatalog Kodu
Nasal Wash For Babies Sinus B20 ml 428.0004
Nasal Wash For Babies Sinus C20 ml 428.0002

Çocuk Nefes Açıcı Damla

Refresh drop, yastık, yorgan ya da diğer kumaşlı ürünlerin sebep olabileceği alerjik reaksiyonları önlemek amacıyla ve çocukların uyku zamanında nefes darlığını önleyebilmek için kullanılır.

Kullanımı ise direkt olarak yastıklara ya da yorganlara uygulanır. 2 – 3 damla  ani etki için yeterlidir. Herhangi bir şekilde iz ya da leke bırakmaz.

DETAYLAR

Ürün AdıMarkaHacimKatalog Kodu
Inhaler DropsRefresh Drop10 ml451.0001

Oral Solüsyonlar

Babylight Oral Solüsyon

Raf ömrü 2 sene olan BabyLight ağız solüsyonu tek şişe varyasyonuyla OTC kategorisi içerisinde bebek bakım ürünleri sınıfında listelendi. Sadece 250 ml’lik şişelik versiyonu üretiliyor. Baby Light bebek ağız solüsyonu, sadece yurt içinde değil yurt dışında da kendi içerisinde 5 farklı varyasyonuyla satışta.  Herhangi bir reçete istemeyen Babylight bebek ağız solüsyonu, portakal aromalı, elma aromalı, muz aromalı, çilek aromalı ve ananas aromalı varyasyonlarını da barındırır.

Kullanım: Açmadan önce çalkalayarak bebeğinize ağız yoluyla içirin. 1 yaş küçük bebekler için doktora danışılmalı.

1 yaş altı kullanım için mutlaka doktor gözetimi tavsiye edilir. 1 yaş üstü bebekler için kusma ve ishal durumlarında kullanılması öneriliyor.

Baby Joy Oral Solüsyon

Bebeklerin ‘iç sıkıntılarını’ çözmeye odaklı geliştirilen Baby Joy Gripe Water oral sölüsyon, hıçırık, mide ağrıları, sancı ve gaz problemlerini çözebilir.

Kullanım: Açmadan önce çalkalayarak bebeğinize ağız yoluyla içirin. 1 yaş altı bebekler için doktorunuz danışmanız gerekebilir. Sancı dönemleri ya da gaz dönemleri içerisinde kullanılmalıdır. Buna karşın 1 yaş üstü çocuklar gereksinim halinde kullanabilirler.

DETAYLAR

Ürün AdıMarkaHacimKatalog Kodu
Baby Light Portakal AromalıKonicare250 ml.415.0003
Baby Light Elma AromalıKonicare250 ml.415.0002
Baby Light Muz AromalıKonicare250 ml.415.0004
Baby Light Çilek AromalıKonicare250 ml.415.0012
Baby Light Ananas AromalıKonicare250 ml.415.0011

Rektal Solüsyonlar

Baby Enema Rektal Solüsyon

Baby Enema  bebek rektal solüsyonu, 3 yıllık bir raf ömrü bulunur ve likit formdadır. Paket içerisinde 2.25 gr’lık 3 adet şişe ya da bir diğer varyasyonda 2.25 gr’lık pakette 6 adet şişe barındırıyor.

Kullanım: Kısa vadeli tedaviler için önerilir. 1-3 yaş bebekler için bir doz, yani 2,25 gr’llık Baby Enema önerilir. Günde, gerektiğinde maksimum 2 defa kullanılmalı. Etkin organik maddeler nedeniyle 7 gün kullanımın ardından daha fazla kullanılması önerilmez.

 

Child Enema Rektal Solüsyon

Child Enema Rektal Solüsyon, daha çok 6 yaş ile 11 yaş aralığındaki çocukların kullanımına uygun. 3 yıllık raf ömrüne sahip bu rektal solüsyon, tek seferlik kullanım dozajı 4,5 gr olarak tavsiye edilir.

Kullanım: Diğer ürün gibi kısa vadeli tedavi için geliştirildi dolayısıyla 7 günlük kullanım sonrasında kullanımı tavsiye edilmez.

DETAYLAR

Ürün AdıMarkaHacimKatalog Kodu
Child EnemaKonicare3 adet 1 kutuda 6 adet 1 kutuda447.0001
Baby EnemaKonicare3 adet 1 kutuda 6 adet 1 kutuda444.0001