Turkuaz Healthcare, Medipera’nın Çoğunluğunu Satın Aldı!

 

 

 

Turkuaz Healthcare, online satış kanalını güçlendirmek amacıyla e-ticaretin en büyük medikal oyuncularından Medipera’yı bünyesine kattı. Firma hisselerinin yüzde 80’ini satın alan Turkuaz Healthcare, yeni dönemde e-ticarette de güçlenerek medikal ürünlerdeki uzmanlığını ve tüketici sağlığına yönelik yenilikçi ürünlerini, geniş kitlelerle buluşturacak. 

Tüm Türkiye’nin medikal jel ihracatının yüzde 65’ini karşılayan Turkuaz Healthcare, her geçen yıl büyümeye devam eden e-ticaret sektöründe hızını artırıyor. Bu kapsamda, 2012 yılında akılcı medikal markalarıyla yolculuğu başlayan ve e-ticaretin en büyük medikal oyuncusu haline gelen Medipera’ya yatırım yapan Turkuaz Healthcare; medikal alandaki üretim ve inovasyon gücünü Medipera’nın e-ticaret tecrübesiyle bir araya getiriyor. Medipera’nın yüzde 80’ini satın alan Turkuaz Healthcare, bu hamlesiyle yurt içi ve yurt dışındaki online satış kanalını güçlendirmeyi hedefliyor. Turkuaz Healthcare bu yatırımla, özellikle yurtdışında fark yaratmayı planladığı; tüketici sağlığına yönelik hasta ve yara bakım ürünleri, kadın sağlığı ürünleri, cinsel sağlık ürünleri başta olmak üzere yenilikçi ürünlere daha fazla yönelecek.

“Türkiye, Amerika ve İngiltere’de e-ticarette güçlenmek istiyoruz”

E-ticaret ve dijital ekosistemler partneri olarak konumladıkları Medipera’nın Turkuaz Healthcare ürünlerinin tek yetkili ve resmi online satış kanalı olacağını açıklayan Turkuaz Healthcare CEO’su Ömer Koç “Üretiminin yüzde 75’ini ihraç eden bir firma olarak özellikle Türkiye, Amerika ve İngiltere’de e-ticarette güçlenmek istiyoruz. www.medipera.com.tr  e- ticaret sitesi üzerinden cinsel sağlık, hasta-yara bakım ürünleri ve kadın sağlığı kategorilerinde daha fazla tüketici etkileşimi hedefliyoruz. Medikal kanalda dijital ekosistemi güçlendirecek atılımlar içerisindeyiz. Müşterilerimize çok daha kolay ve hızlı şekilde ulaşabilmek, doğru analizler ile özel stratejiler oluşturmak, müşteri deneyimini geliştirmek ve iyileştirmek, satış öncesi ve satış sonrasındaki beklenti ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşımlarda bulunabilmek adına sağlık sektörünün lider e-ticaret platformlarından Medipera Medikal Sağlık Ürünleri A.Ş.’yi bünyemize kattık. Bu hamlemizle 2023 yılında online satış kanalımızda daha da güçlenmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“Şirketimizi ve ülkemizi temsil etmek için birlikte çalışacağız”

Yatırımı değerlendiren Medipera’nın kurucusu Mustafa Kemal Sözkesen de konuya dair açıklamasında şunları söyledi: “Medikal sağlık ürünleri e-ticaretinde yaklaşık 10 yıldır sektörü domine eden Medipera Medikal Sağlık Ürünleri A.Ş.’nin, Avrupa’nın lider medikal jel üreticisi Turkuaz Healthcare tarafından satın alınması hem kendi adıma hem de sektör adına gurur verici bir gelişme. Şirketimizi ve ülkemizi temsil etmek için birlikte çok daha fazla çalışacağız. E-ticaret yolculuğunda Turkuaz Healthcare ile önemli işlere imza atacağımıza inanıyoruz.”

Kaynak

BİZE YAZIN

Bize Ulaşın

Turkuaz Sağlık | Medikal Ürünler