Hakkımızda

Turkuaz Sağlık Hakkında

Turkuaz Sağlık, 2000 yılında hastanelerin kullandığı medikal kimyasalların üretimini yapmak üzere kurulmuştur. Öncelikle ultrason ve EKG jeli üretimiyle başladığı bu yolculukta sektörünün öncüsü olmayı ve ilkleri gerçekleştirmeyi başarmıştır. Ar-Ge’ye ve belgelendirmeye yaptığı yatırımlarla bu konumunu pekiştirmiş, 2004 yılından itibaren ihracata başlamıştır. Bugün ürettiği medikal ürünlerin %70’ni 128 ülkeye ihraç etmektedir. Ürettiği bazı ürünler ile de dünyada ilk 3 firma arasına girmeyi başarmıştır. 2010 yılından itibaren her geçen gün büyüyen bir sektör olan OTC, dermokozmetik ve kişisel bakım ürünleri konusunda yatırım kararı almış, Ar-Ge ve pazar çalışmalarının da tamamlanmasıyla 2012 yılında Konicare –Joydrops ve Biodrops markaları ile pazara girmiştir. %90’lık bir oranla ihracat yaptığı bu ürün grubunda, iç piyasada ise marka değeri olan birçok firmaya da özel marka üretim gerçekleştirmektedir. 

Turkuaz Sağlık AŞ , İstanbul-Ambarlı’da 7000 m2 üretim alanı, 2500 m2 depo alanına sahip olan tesislerinde faaliyet göstermektedir.

Üretimin tüm aşamasında ve uygulamalarında yüksek kalite seviyesine sahip olduğunu gösteren ve insan sağlığını önemseyen GMP (Good Manufacturing Practice) Sertifikası’na, Class I, CE belgeli Class IIa, Class IIb ve Class III ürünler üretebildiğini gösteren ISO 13485:2016 belgelerine, İslami kurallara uygun olarak üretim yapıldığını tescil eden Helal Sertifikası’na sahiptir.

ISO 9001 standartlarına uygun olarak dizayn edilen tesislerimizde

“Medikal kimyasal ürünler”

“Biyosidal ürünler”

“OTC ürünler”

“Cinsel Sağlık Ürünleri”

“Dermokozmetik ürünler”

“Kişisel bakım ürünleri”

 

Formül, dizayn, ambalaj seçimi, üretim ve paketleme aşamaları Turkuaz Sağlık tarafından gerçekleştirilen, yıllık 80 milyon adet üretim gerçekleştirilmektedir.


Vizyon

Sağlık, medikal, OTC, cinsel sağlık ve dermokozmetik alanında ileri teknolojiyi AR-GE çalışmalarıyla bütünleştirip, ilklere imza atan, sağlık ve medikal sektöründe saygınlığını artıran, dünya çapında yüksek bilinirliliği olan lider üretici olmak.

Misyon

Sağlık, medikal, OTC, cinsel sağlık ve dermokozmetik ürünlerini insan sağlığı ve çevreye zarar vermeksizin uluslar arası standartlarda üretip “kaliteli ürün, ulaşılabilir fiyat” felsefesi ve ARGE çalışmalarıyla (kişiye özel) ihtiyaca yönelik ürünler geliştirmek, üretmek.