TR
  • EN
  • ES
  • FR
  • RU
  • AR
Hakkımızda

Hakkımızda

2000 yılından bu yana, 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ile; Medikal Kimyasal Ürünler, Dezenfektan ve Antiseptik Ürünler, Reçetesiz Ürünler (OTC), Gıda Takviyeleri, Cinsel Sağlık Ürünleri, Dermokozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri kategorilerinde; Konix, KLY, Konicare, Mediseptica, Gynoseed, Gynotal, Joydrops ve Bodycare markalarımızla ve özel markalar için ürettiğimiz OEM ürünlerimizle, Türkiye’de ve 128+ ülkede dünyanın dört köşesine ulaşıyoruz.

Global arenada ülkemizi başarıyla temsil eden, Medikal sektörünün lider üreticisiyiz.
Turkuaz Sağlık olarak kendi alanımızda üretim yapan dünyanın en büyük 5 üreticisinden biriyiz.

Üretim kapasitemizin %70’ini kapsayan ihracat performansımız ile, Medikal ürünler kategorisinde ‘Türkiye’nin En Büyük İhracatçıları’ sıralamasında 2. sırada yer alıyoruz.

Üretimin tüm aşamalarında uluslararası kalite standartlarına sahip olduğumuzu gösteren ve insan sağlığını önemseyen GMP (Good Manufacturing Practice) Sertifikası ‘na, Class I, CE belgeli Class IIA, Class IIB ve Class III ürünler ürettiğimizi belgeleyen ISO 13485:2016 sertifikasına, İslami kurallara uygun olarak üretim yaptığımızı tescil eden Helal Sertifikası ‘na sahibiz. Medikal sektöründe, kendi alanımızda Class III seviyesinde üretim standartlarına sahip Avrupa’nın sayılı üreticilerinden biriyiz.

ISO 9001 standartlarına uygun olarak dizayn edilen, İstanbul-Ambarlı’da bulunan 9.500 m² kapalı alanında ve İstanbul-Hadımköy’de bulunan 17.000 m² kapalı alanda dünya standartlarında üretim, depolama ve AR-GE çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı Ar-Ge merkezimizde patenti geliştirilen çeşitli ürünlerimiz ile sektörün dizayn edicilerinden biri olduk. Değişen dünya trendlerini titizlikle inceliyor; modern cihazlarla donatılmış laboratuvarlarımızda, bilimsel yöntemlerle geliştirdiğimiz inovasyonel ürünlerimizi uluslararası standartlarda üretim kalitesi ile pazara sunarak sektöre yön vermeye devam ediyoruz…

Misyon & Vizyon & Değerlerimiz

Misyon;

Tüketici istek ve ihtiyaçlarına özel olarak, bilime dayalı yenilikler yoluyla Ar-Ge Merkezimizde geliştirdiğimiz sağlık ürünlerini; en yüksek teknoloji ve dünya standartlarında üretim kalitesiyle birleştirerek ulusal ve uluslararası regülasyonlar kapsamında insanlığın kullanımına sunmak ve bu yolla yaşam kalitesini yükseltmektir. Güvenilir markalar adı altında, dünya standartlarında üretilen, belgelendirme ve sertifikasyonları tam, ihtiyacı bire bir karşılayan ürünlerimizle çeşitlilik ve hızlı hizmet sunarak müşterilerimizin çözüm ortağı olmayı hedefleriz.

Vizyon;

» Medikal ürünler alanında, global arenada birinci ligde rekabet eden lider Türk üreticisi olmak.

» Marka değeri olan, yenilikçi ve güvenilir sağlık ürünlerini dünyanın dört bir köşesine ulaştırarak insanlığa fayda sağlamak.

» Bilime dayalı yenilikleri takip ederek Ar-Ge merkezimizde geliştirdiğimiz özel ürünlerimiz ile; yenilikçi, inovatif ve teknolojik gelişmelere önderlik etmek.

Değerlerimiz;

» İnsan sağlığını tüm değerlerin üzerinde tutarak ürün ve hizmetlerimizin her aşamasında insan odaklı olmak.

 » Kalite bilincini ürün ve hizmetlerimizin her alanında benimsemiş, dürüst, tüm paydaşlarımıza karşı güvenilir ve şeffaf olmak.

» Turkuaz Sağlık ailesinin en değerli parçası olan çalışanlarımızın yetkinliklerini, gelişim ve ilerleme süreçlerini destekleyerek herkesin refah ve huzur içinde olduğu güvenli bir çalışma ortamı sunmak.

» İçinde yaşadığımız ve çalıştığımız topluma ve tüm dünyaya karşı sorumluluklarımızın bilincinde olarak çevreyi ve doğal kaynakları korumak.