AR-GE

Turkuaz Sağlık A.Ş yeni ürün geliştirme çalışmalarını, güçlü ve yüksek teknolojiye sahip Formülasyon ve Analitik laboratuvarları bünyesinde bulunan makine, ekipman ve cihazlarla ulusal ve uluslararası kalite mevzuatlarına uygun olarak yürütmektedir. Geliştirilmesi planlanan yeni ürünler dünyadaki tüm yenilikler dikkate alınarak belirlenmektedir. Yenilenen Ar-Ge yapılanması ile ürün geliştirme süreçleri proje başlangıcından ürünün piyasaya  sunulmasına kadar yüksek verimlilikte ve kontrollü bir şekilde Turkuaz Sağlık A.Ş bünyesinde yürütülmektedir.

Turkuaz Sağlık A.Ş bu kapsam içerisinde Ar-Ge Merkezi laboratuvarlarında Dünya Sağlık Örgütü (WHO), güncel GMP, GLP , MDD 93/42/EEC ve  2007/47/EC  gereklerine uygun olarak ürünler geliştirilmektedir. Ar-Ge kalitesini yükselten bu değerler ve sertifikalar, Turkuaz Sağlık A.Ş’nin ürün  gruplarını dünya çapında yaygınlaştırmasıyla pekiştirilmiştir. Arge ve Kalite kontrol, ürün güvenlik testleri ve üretim süreci tüm bu kalite standartları neticesinde mükemmeliyete ulaşmayı başarmıştır.

Ar-Ge faaliyetlerine verilen önemin bir sonucu olarak patent başvuruları devam etmekte olup  TÜBİTAK başvurusu yapılan proje sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Ar-Ge Merkezindeki çalışmalar Kimya ve Eczacılık alanlarında eğitim almış uzman bir kadroyla yürütülmektedir. Bununla birlikte tüm ürünlerin formülasyonu Turkuaz Sağlık A.Ş Laboratuvarları’nda geliştirilirmektedir.

Araştırma ve geliştirme merkezimizin temelini kaliteye ve insana verdiğimiz değer oluşturmaktadır.

Araştırma ve geliştirme çalışmaları, yeni ve modern cihazlarla donatılmış laboratuvarlarımızda, Ar-Ge ekibi tarafından bilimsel yöntemlerle ve büyük bir titizlikle devam etmektedir.

AR-GE VİZYONUMUZ

Firmamızın sahip olduğu portföy ve Ar-Ge Merkezi ile sadece Türkiye’ de değil, küresel alandaki  üreticiler arasında yer alması ve ürünlerimizin tüm dünya ülkelerinde kullanıma sunulması için dünya kalite standartlarında, regülasyonlara uygun, yenilikçi ve katma değerli ürün geliştirilmesidir

AR-GE MİSYONUMUZ

Çevreye saygılı ve sosyal sorumluluk bilincine sahip olarak, Medikal, OTC,  Cinsel Sağlık ve Dermokozmetik ürünlerinin kalitesini iyileştirmeye yönelik, etik değerlere ve dünya kalite standartlarına uygun yeni ürünlerin  geliştirilmesi, üretilmesi ve tedaviye sunulmasıdır.