Turkuaz Sağlık’tan El Hijyeni Eğitimi

Hijyenik şartların tam olarak sağlanamadığı kalabalık mekanlar, bulaşıcı hastalıklar için ideal bir ortam oluşturuyor. Okullarda çocukların birbiri ile yakın temasta olması salgın hastalıkların da kolayca yayılmasına sebep oluyor.

Zararlı mikroorganizmaları en çok taşıyan organ ise çevre ile her türlü ilişkiyi sağlayan eller. Özellikle okul gibi kalabalık ortamlarda el hijyenine dikkat edilmediğinde, vücut dirençleri erişkinlere göre daha zayıf olan çocuklar başta grip olmak üzere solunum yolu hastalıkları ve bağırsak enfeksiyonları gibi pek çok bulaşıcı hastalık riski ile karşı karşıya kalıyor.

Toplum sağlığını tehdit eden pek çok salgın hastalık; temizlik, yüzey dezenfeksiyonu, el hijyeni ve geniş sanitasyon yöntemleri ile önlenebilmektedir.

Turkuaz Sağlık A.Ş. olarak Avcılar Ambarlı İlköğretim Okulu’nda miniklerimizi el hijyeni konusunda bilinçlendirmek için ‘El Hijyeni’ eğitimi gerçekleştirdik. Gerçekleşen eğitimde dezenfeksiyon Uzmanı Sn. Fikriye Keskin el yıkamanın hastalıklardan korunmada en etkili, en basit ve en ekonomik yöntem olduğunu vurgulayarak hastalıklardan korunmak için el hijyeni konusunda çocukların neler yapmaları gerektiğini anlattı.

Ellerin özellikle; yemek öncesi ve sonrasında, tuvalet öncesi ve sonrasında, bozulmuş gıda ve çöplere elle temas ettikten sonra, hapşırma ve öksürme sonrasında, kedi, köpek ve diğer hayvanlarla yakın temas sonrası ve okuldan eve geldikten sonra mutlaka doğru yöntemle yıkanması gerektiği vurgulanarak doğru el yıkama yöntemi çocuklarla birlikte uygulamalı olarak tatbik edildi.

Çocukların faydalı bilgilerle el hijyeni konusunda kişisel farkındalık kazandığı eğitim sonrasında, su ve sabuna ulaşamadıkları her anda susuz olarak kullanabilecekleri Türkiye’nin ilk biyosidal ruhsatlı el dezenfeksiyon jeli olan Konix El Dezenfektan Jeli kendilerine hediye edildi. Sevimli Kukya isimli keçeden yapılmış kukla ambalajları sayesinde çocukların hayal gücünü zenginleştirmeyi amaçlayan ürün grubumuzun eğlenceli ambalajları ile çocuklar hem eğlenip hem de el hijyeni konusunda faydalı bilgiler edindiler.

BİZE YAZIN

Bize Ulaşın

Turkuaz Sağlık | Medikal Ürünler